Groundwater Research Center- GRC
☆★☆ به مرکز تحقیقات آبهای زیرزمینی(متآب) خوش آمدید. ☆★☆............................................................................................................................................................{}............. ☼☼☼بسم الله الرحمن الرحیم☼☼☼ أفَرَايتُم الماءَ الّذي تَشرَبون ← آﯾﺎ ﺑﻪ آﺑﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ ﻧﻮﺷﻴﺪ اﻧﺪﯾﺸﻴﺪه اﯾﺪ!؟
  صفحه اصلی
  درباره مرکز
  افراد مرتبط با متآب
  طرح های پژوهشی متآب
  مقالات علمی پژوهشی
  کارگاه های آموزشی متآب
  پایان نامه های متآب
  همایش های متآب
  کتاب های متآب
  دانلود
  آلبوم تصاویر
  امکانات سایت
  عضویت و همکاری با متآب
  پايگاه هاي داده هاي علمي

عضویت در خبرنامه

Enter your email address:

Delivered by FeedBurnerامروز
  • تاریخ شمسی:جمعه 31 فروردين 1397
  • تاریخ میلادی: 2018/04/20
  • ساعت: 8:53:00   


حاضرین در سایت
در حال حاضر 3 كاربر ميهمان و 0 كاربر عضو برخط.

كاربر ميهمان خوش آمديد ورود.


rss_plainhometop9پنجشنبه 22 خرداد 1393


عمومی
حضور خانم دكتر ابتكار، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در دانشگاه فردوسي مشهد


سركار خانم دكتر ابتكار معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست، روز سه شنبه  20 خرداد ماه 1393  در دانشگاه فردوسي مشهد حضور يافت. آقاي مهندس رشيديان، استاندار خراسان، و گروهي از همكاران خانم ابتكار و مسؤولان محلي، ايشان را در اين برنامه همراهي مي كردند.


در جلسه اي كه ساعت 10 صبح در سالن شوراي سازمان مركزي دانشگاه برگزار شد، خانم ابتكار در جمع اعضاي هيأت رئيسه، رؤساي دانشكده ها و پژوهشكده ها، برخي از مديران گروه هاي آموزشي و پژوهشي و شماري از اساتيد و پژوهشگران مرتبط با مسائل زيست محيطي حضور يافت. در اين جلسه دكتر كافي، رئيس دانشگاه، ضمن خير مقدم، به سوابق دانشگاه فردوسي در خصوص توجه به مسائل محيط زيست اشاره و اظهار اميدواري كردند كه در دوره جديد رياست خانم دكتر ابتكار بر سازمان حفاظت محيط زيست، شاهد همكاري بيشتر طرفين در اين زمينه باشيم. سپس دكتر بهرامي، معاون پژوهش و فناوري دانشگاه، دكتر كوچكي، استاد گروه زراعت، دكتر درويش، استاد گروه زيست شناسي و دكتر احمدزاده، استاد گروه شيمي هر يك در سخناني كوتاه به بيان ديدگاه هاي خود در زمينه مسائل زيست محيطي پرداختند.


پس از آن خانم دكتر ابتكار، در سخناني مشروح به مسائل و مشكلات زيست محيطي كشور اشاره كردند و برخي اقدامات دولت و سازمان حفاظت محيط زيست در اين زمينه را برشمردند. ايشان براي اعلام خطرات زيست محيطي و نيز ارائه راهكارهاي عملي و مؤثر در اين باره، به نقش بي بديل دانشگاهيان اشاره و اظهار اميدواري كردند كه دانشگاه فردوسي مشهد به عنوان يك دانشگاه مهم و با سابقه و برخوردار از امكانات آموزشي و پژوهشي گسترده بتوانند در اين زمينه نقشي مفيد ايفا كنند.


 خانم دكتر ابتكار در ادامه برنامه حضور خود در دانشگاه فردوسي مشهد، پيش از ظهر سه شنبه 20 خرداد در "همايش بررسي نقش كنشگران اجتماعي در حفاظت از محيط زيست" حضور يافت. اين همايش به همت انجمن هاي علمي دانشجويي زيست شناسي، علوم اجتماعي و علوم سياسي و با همكاري  اداره كل حفاظت از محيط زيست استان خراسان رضوي در محل آمفي تئاتر پرديس برگزار گرديد.


 دكتر معصومه ابتكار در اين همايش ضمن بيان اين مطلب كه تمام مشكلات با تغيير سياست ها و برنامه ريزي در همين دولت پيگيري و رسيدگي مي شود، تصريح كرد: دولت يازدهم از فضاي آزاد، سالم، نقد، تضارب آرا  و حق انسان ها در اظهار نظر و طرح ديدگاه هاي مختلف و متفاوت دفاع مي كند و اميدواريم فضاي امنيتي كه در گذشته مانع حرف زدن مردم و نقد و انتقاد مي شد امروز از بين برود.


 وي با اشاره به تشكيل اتاق فكري متشكل از صنعت، دانشگاه و محيط زيست اظهاركرد: پيشنهاد تشكيل اتاق فكر صنعت، محيط زيست و دانشگاه از سوي اين سازمان ارائه شده، با شكل گيري اين اتاق مي توان مشكلات محيطي را با تكيه بر انتقادات حل كرد، در كنار اين موضوع نهادهاي مدني بايد با آموزش و توانمندسازي در بحث توسعه مشاركت كنند.


 رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست عنوان كرد: در حال حاضر ما در بخش مديريت منابع آب، آلودگي هوا، آب هاي زيرزميني و مصرف بيش از حد آب در بخش كشاورزي دچار مشكلات عديده اي هستيم و اگر اين روال كنوني ادامه يابد با توجه به محدوديت منابع دچار مخاطرات جدي اقتصادي و اجتماعي مي شوديم بنابر اين بايد منطقي براي اين موضوعات كار كنيم.


 ابتكار با اشاره به بحث صنعت و محيط زيست تاكيد كرد: صنعت مقوله و موضوعي روشن است و دوران مقابله صنعت و محيط زيست گذشته زيرا ما نمي توانيم به خاطر مشكلاتي كه صنعت در محيط زيست ايجاد مي كند مانع اشتغالزايي و فعاليت اين بخش شويم.


 رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست تاكيد كرد: امروز مصيبت بيكاري دامن جوانان ما را گرفته و بسياري از افراد تحصيل كرده جامعه نمي توانند كار شرافتمندانه اي داشته باشند بنابر اين مقابله با صنعت اقدام درستي نيست.


 ابتكار بيان كرد: بدترين شرايط بيكاري متعلق به دولت گذشته بود و در دولت فعلي تلاش مي شود تا به اشتغال جوانان پرداخته شود و در حقيقت امروز تا حدودي با آغاز به كار دولت فعلي فضاي كسب و كار بهبود يافته و نرخ ارز ثبات داشته است.


 رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست با اعلام اينكه  قطعا مشكلاتي هم در اين مسير وجود دارد گفت: هيچ كس منكر وجود اين مشكلات نيست اما بايد توجه كرد كه امروز تورم روند كاهشي داشته و فضا براي شتغال جوانان فراهم است اما باز هم نيازمند ايجاد 700 هزار شغل هستيم و اين امر در سايه توجه به صنعت و توليد محقق مي شود.


 وي با انتقاد از بخش كشاورزي اظهاركرد: يكي از بزرگترين انتقادهاي من به بخش كشاورزي اين است كه آب زيادي در اين بخش مصرف مي شود و الگوي كشت سنتي است و از سوي ديگر در بخش صنعت هم مشكلاتي وجود دارد و وقتي در بخشي با كمبود آب مواجه هستيم چه دليلي كه به عنوان نمونه به فولاد پرداخته شود.


 ابتكار بيان كرد: هر فعاليت اقتصادي نيازمند ارزيابي زيست محيطي است من خواهش دارم كه به بخش صنعت توجه شود اما مخاطرات زيست محيطي نيز بايد در صدر توجه ها قرار گيرد.


 وي ادامه داد: در بسياري از بيماري ها رد پاي آلودگي هاي محيط زيست و بنزين آلوده ديده مي شود و ما مسئول رسيدگي به كيفيت سوخت و آلودگي هوا را سازمان محيط زيست قرار داده ايم.


 رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست گفت: بايد اقتصادي توليد كنيم اما اگر توليد كننده محصولاتش به قيمت آلودگي منابع طبيعي و منابع آب تمام شود به صرفه نيست و براي ما پيامدهاي جبران ناپذيري به دنبال دارد.


 ابتكار تصريح كرد: قانون اساسي به صراحت مي گويد هر گونه فعاليت اقتصادي كه با آلودگي و تخريب محيط زيست ملازم باشد ممنوع است بنابر اين ما فعاليت هاي اينچنيني را تاييد نمي كنيم.


eb2


eb4


eb3


eb5لينك هاي مرتبط

. پرخواننده ترين مطلب در عمومی:
   وزارت علوم لیست نشریات نامعتبر خارجی را به دانشگاهها ابلاغ کرد

حضور خانم دكتر ابتكار، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در دانشگاه فردوسي مشهد | 0 نظر
  
نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.صفحه اصلی | درباره ما | تماس با ما | نقشه سایت 
©2008 Ferdowsi University Of Mashhad.